Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

HİZMETLER, İŞLEYİŞ

İlk olarak İletişim numaralarımızdan bizi arayarak veya info@yapicore.com mail adresimizi kullanarak iskan belgelerinizi bize göndermeniz gerekmektedir.
İskan begeleriniz uzmanlarımız tarafından incelenip eksik ve/veya hatalı olduğu düşünülen bilgiler için size geri dönüş yapılacaktır.
Tüm iskan belgeleriniz yada işdeneyim belgeleriniz alındıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini de içeren sözleşme dosyası gönderilecektir.
– Sözleşme onayı ve ödeme sonrası belgelerinize göre iş deneyim tutarınız hesaplanır ve başvuru yapacağınız grubunuz belirlenir. Son olarak,
 *Başvuru grubunuzu içeren detaylı raporunuz,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli evrak listesi,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli Ek formlar,
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir. Grup yükseltme başvurusu için de aynı prosedür uygulanmaktadır.

Öncelikle grup tespitiniz yukarda izah edildiği şekilde yapılır. Başvuru yapılacak grup belirlendikten sonra ekonomik ve mali yönden yeterliliğinizin uygunluk kontrolünün de mutlaka yapılması gerekir.
Ekonomik ve mali yeterliliğinizin uygunluk kontrolünü yaptırmak için son 6 yıla ait kurumlar vergisi beyannamelerinizi şahıs firması ise gelir vergisi beyannamelerinizi bize iletiniz. Gerekli bilgiler alındıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini içeren sözleşme dosyası gönderilecektir. Sözleşme onayı ve ödeme sonrası Ekonomik ve Mali yeterliliğiniz hesaplanır ve son olarak,
 *Ekonomik ve Mali yeterliliğinizi gösteren detaylı raporunuz,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli evrak listesi,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli Ek formlar,
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir. Grup yükseltme başvurusu için de aynı prosedür uygulanmaktadır.

(a) Süreç Danışmanlığı İşlemleri

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapacağınız Müteahhitlik grubu başvurusu veya yükseltme başvurunuzun sonuçlanmasına kadar geçen süreçte Yapıcore uzmanları tarafından başvuru grubu belirleme, dosya ve ek formların hazırlanması, ortaklık kurulması, iş deneyim belgelerinin hazırlanması, eksikliklerin giderilmesi gibi tüm konularda doğru ve en güncel bilgilerle tüm sorularınızın cevaplanması şeklinde telefon, mail veya diğer iletişim araçları üzerinden verilen süreç danışmanlığı hizmetidir.
Danışmanlık hizmet sözleşmesi yapılarak hizmet başlatılır ve sözleşmede aksi belirtilmediği takdirde bakanlığa başvuru yapılan tarihe kadar devam eder.

(b) Dosya Hazırlama İşlemleri

Müteahhitlik grubu başvuru dosyanızın hazırlanması için öncelikle firmanıza ait bazı ticari bilgi ve belgeleri mail ile bize iletmeniz gerekmektedir. İletmeniz gereken belgeleri görmek için buraya tıklayın. Belgeler alındıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini içeren sözleşme dosyası gönderilecektir.
– Sözleşme onayı ve ödeme sonrası;
 *Başvuru grubunuza göre gerekli ticari evraklarınızın listesi, (listedeki evraklar firma tarafından temin edilecek )
 *Başvuru grubunuza göre gerekli tüm diğer belgeler, dilekçe ve ek formlar, (Yapıcore tarafından hazırlanacak)
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir.
Tüm gerekli belge asılları biraraya geldikten sonra firma yetkilisi tarafından imzalanarak bir zarfta toplanacak ve Bakanlık İl Müdürlüğüne teslim edilecektir. Belgelerin cd veya usb bellekte elektronik bir kopyası zarfa konulacaktır. Belgelerin firma yetkilisi tarafından imzalanması halinde başvuru için vekaletnameye gerek bulunmamaktadır. Vekaletname sadece evrakların firma yetkilisi dışında birinin imzalaması durumunda kullanılacaktır. Bakanlığa teslim edilen başvuru dosyası için bakanlıkça bir takip numarası verilecek ve dosya bu numara üzerinden takip edilecektir. Başvuru sonucunuz sms ile size bildirilecektir.

Tarafımıza iletmiş olduğuğunuz bilgi ve belgelerin eksiksiz olduğundan lütfen emin olunuz.