MÜTEAHHİTLİK BELGESİ    GRUP BELİRLEME VE YÜKSELTME İŞLEMLERİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müteahhitlik belgesi başvurusu yapılırken dilekçede başvuru yapılacak grubun sizin tarafınızdan talep edilmesi zorunludur. Bu nedenle Müteahhitlik başvuru grubunun önceden tespit edilmesi ve başvurunun buna göre yapılması gerekmektedir. Grubunuzu önceden doğru belirlemeniz sizi gereksiz İşdeneyim Belgesi maliyetinden kurtaracaktır.

Aşağıda bulunan linke tıklayarak başvuru yapılacak veya yükseltilecek müteahhitlik grubunun Yapı Kullanım İzin (İskan) belgelerine göre belirlenmesi işlemini başlatabilirsiniz.


Grubunuzu belirlemek için tıklayın

EKONOMİK VE MALİ YETERLİLİK UYGUNLUK KONTROLÜ

İl Müdürlüğüne yapacağınız Müteahhit grup başvurunuzun olumlu sonuçlanması için iş deneyiminizin yanısıra ekonomik ve mali yönden de yeterliliğinizin uygun olması gerekmektedir. Başvurunuzu yapmadan önce Cari oran, Özkaynak oranı, Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranı, İş hacmi, Banka referans mektubu gibi ekonomik ve mali yeterliliğinizi gösteren değerlerin uygunluk kontrolünü yaptırmanız, beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamanız için önemlidir.
Ekonomik ve mali yeterliliğinizin hesaplanması ve uygunluğunun kontrolü için telefon, mail veya websitemiz üzerinden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


Mali yeterlilik kontrolü için tıklayın

SÜREÇ DANIŞMANLIĞI VE DOSYA HAZIRLAMA İŞLEMLERİ

Müteahhitlik grubu başvurusu veya yükseltme başvurunuzun eksiksiz bir şekilde hazırlanması amacıyla başvuru grubu belirleme, dosya ve ek formların hazırlanması, ortaklık kurulması, yurtiçi ve yurtdışı iş deneyim belgelerinin hazırlanması, yurt dışı firmaların başvuru işlemleri gibi tüm süreçlerde Yapıcore uzmanları tarafından size en doğru ve en güncel bilgilerin sunulduğu süreç danışmanlığı hizmetidir.
Telefon, mail veya websitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek tüm süreçleriniz için danışmanlık hizmeti alabilir, ayrıca başvuru dosyanızın hazırlanmasını da uzmanımızdan talep edebilirsiniz.

Başvuru dosyanızın hazırlanması için bu belgeler ile uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz


TÜRKİYENİN HER YERİNDEN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

HİZMETLER, İŞLEYİŞ

1-  MÜTEAHHİTLİK BELGESİ BAŞVURU GRUBU BELİRLEME VE YÜKSELTME İŞLEMLERİ
İlk olarak başvuru formunu veya info@yapicore.com mail adresimizi kullanarak iskan belgelerinizi bize göndermeniz gerekmektedir.
İskan begeleriniz uzmanlarımız tarafından incelenip eksik ve/veya hatalı olduğu düşünülen bilgiler için size geri dönüş yapılacaktır.
İskan belgeleri tamamlandıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini de içeren sözleşme dosyası gönderilecektir.
- Sözleşme onayı ve ödeme sonrası iskan belgelerinize göre iş deneyim tutarınız hesaplanır ve başvuru yapacağınız grubunuz belirlenir. Son olarak,
 *Başvuru grubunuzu içeren detaylı raporunuz,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli evrak listesi,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli Ek formlar,
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir. Grup yükseltme başvurusu için de aynı prosedür uygulanmaktadır.

2-  EKONOMİK VE MALİ YETERLİLİK UYGUNLUK KONTROLÜ
Öncelikle grup tespitiniz yukarda izah edildiği şekilde yapılır. Başvuru yapılacak grup belirlendikten sonra ekonomik ve mali yönden yeterliliğinizin uygunluk kontrolünü yaptırabilirsiniz.
Ekonomik ve mali yeterliliğinizin uygunluk kontrolünü yaptırmak için EK-2 form mali müşaviriniz tarafından hazırlanarak mail ile bize iletmesi gerekmektedir. Ek-2 form için buraya tıklayın. Gerekli bilgiler alındıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini içeren sözleşme dosyası gönderilecektir. Sözleşme onayı ve ödeme sonrası Ekonomik ve Mali yeterliliğiniz hesaplanır ve son olarak,
 *Ekonomik ve Mali yeterliliğinizi gösteren detaylı raporunuz,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli evrak listesi,
 *Başvuru grubunuza göre gerekli Ek formlar,
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir. Grup yükseltme başvurusu için de aynı prosedür uygulanmaktadır.

3-  SÜREÇ DANIŞMANLIĞI VE BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA İŞLEMLERİ
(a) Süreç Danışmanlığı İşlemleri
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapacağınız Müteahhitlik grubu başvurusu veya yükseltme başvurunuzun sonuçlanmasına kadar geçen süreçte Yapıcore uzmanları tarafından başvuru grubu belirleme, dosya ve ek formların hazırlanması, ortaklık kurulması, iş deneyim belgelerinin hazırlanması, eksikliklerin giderilmesi gibi tüm konularda doğru ve en güncel bilgilerle tüm sorularınızın cevaplanması şeklinde telefon, mail veya diğer iletişim araçları üzerinden verilen süreç danışmanlığı hizmetidir.
Danışmanlık hizmet sözleşmesi yapılarak hizmet başlatılır ve sözleşmede aksi belirtilmediği takdirde bakanlığa başvuru yapılan tarihe kadar devam eder.

(b) Dosya Hazırlama İşlemleri
Müteahhitlik grubu başvuru dosyanızın hazırlanması için öncelikle firmanıza ait bazı ticari bilgi ve belgeleri mail ile bize iletmeniz gerekmektedir. İletmeniz gereken belgeleri görmek için buraya tıklayın. Belgeler alındıktan sonra mail adresinize hizmet bedelini içeren sözleşme dosyası gönderilecektir.
- Sözleşme onayı ve ödeme sonrası;
 *Başvuru grubunuza göre gerekli ticari evraklarınızın listesi, (listedeki evraklar firma tarafından temin edilecek )
 *Başvuru grubunuza göre gerekli tüm diğer belgeler, dilekçe ve ek formlar, (Yapıcore tarafından hazırlanacak)
 *E-faturanız,
mail adresinize en geç 48 saat içerisinde gönderilecektir.
Tüm gerekli belge asılları biraraya geldikten sonra firma yetkilisi tarafından imzalanarak bir zarfta toplanacak ve Bakanlık İl Müdürlüğüne teslim edilecektir. Belgelerin cd veya usb bellekte elektronik bir kopyası zarfa konulacaktır. Belgelerin firma yetkilisi tarafından imzalanması halinde başvuru için vekaletnameye gerek bulunmamaktadır. Vekaletname sadece evrakların firma yetkilisi dışında birinin imzalaması durumunda kullanılacaktır. Bakanlığa teslim edilen başvuru dosyası için bakanlıkça bir takip numarası verilecek ve dosya bu numara üzerinden takip edilecektir. Başvuru sonucunuz sms ile size bildirilecektir.

Tarafımıza iletmiş olduğuğunuz bilgi ve belgelerin eksiksiz olduğundan lütfen emin olunuz.

Ara